zabawki

Rojniki-pielęgnacja.

W moim ogrodzie rojników jest sporo, bardzo dobrze prezentują się na skalniakach . Cieszą oczy przez cały rok swoimi rozmaitymi barwami , a gdy zakwitną wyglądają naprawdę imponująco. Można sadzić je za równo do gruntu jak i w donicach. U mnie pięknie prezentują się w starym nie potrzebnym wiaderku.
               

Rojniki nie tolerują nadmiernej wilgoci, dlatego gdy sadzi się je w donicy lub inne pojemniki trzeba dać żwirek lub umiarkowanie podlewać. Co do gleby nie mają wielkich wymagań, ale najlepiej jak podłoże będzie mieszanką gleby ogrodowej z piachem. Są bardzo wytrzymałe na susze ponieważ w ich liściach są gromadzone płyny, dlatego można podlewać je raz na jakiś czas w czasie suszy. Rojniki świetnie radzą sobie same, dlatego nie należy stosować środków odżywczych bo to może im tylko zaszkodzić, a na pewno zmniejszy ich wzrost.
                         
Ich liście mają kształt rozetowy ,kulisty, zamknięty i sięgają do 6 centymetrów.Zabarwienie rojników zaczyna się od jasnozielonego i szarozielonego przez czerwień i purpurę.
U niektórych wierzchołki liści są zabarwione innym kolorem. Z biegiem czasu niektóre rojniki zmieniają swoje zabarwienie, warto wiedzieć że nawet zielone rojniki późną jesienią mogą przybrać inną barwę. Warto sadzić na stanowisku słonecznym wtedy ich kolor będzie bardziej nasycony niż w miejscach zacienionych.
                                                                              
Z biegiem czasu te piękne rojniki zaczynają kwitnąć, oczywiście nie wszystkie. Gdy kwitną mają bardzo atrakcyjne kwiatuszki osadzone na długich łodygach. Na łodygach są małe listki co jeszcze bardziej uatrakcyjnia roślinkę. Pojawiają się już w maju maja gwieździsty kształt i różowe zabarwienie. Niestety nie pachną , ale nadrabiają swoim ładnym wyglądem.

 






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Co można wysiewać w marcu.

Osoby które już nie mogą się doczekać wiosny, mogą siać w doniczkach kwiatki. Będą one gotowe na wysadzenie gdy miną przymrozki. Jeśli ...